۹ مجموعه پادکست در رابطه با علم داده، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی که حتما باید گوش دهید
۹ مجموعه پادکست در رابطه با علم داده، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی که حتما باید گوش دهید

سرعت تحول در حوزه تکنولوژی روز به روز بیشتر و بیشتر می شود و احتمالاً اگر در حوزه هایی مثل علم داده مشغول به کار یا تحقیق هستید این سرعت در این روزها بیشتر از هر زمان دیگر و چه بسا هر رشته علمی دیگری درگیرتان کرده است! بسیار مهم است که در این شرایط بتوانید خودتان را با تحولات و روندهای علم داده همگام کنید و واضح است که مطالعه هرآنچه در این حوزه منتشر می شود کار بسیار دشواری است.

با این شرایط پادکست به عنوان یک جایگزین خوب برای کتاب و یا بلاگ‌خوانی قابل توصیه است، که کمک خوبی در راستای به روز بودن شما خواهد بود. توسعه سریع علم داده در سال های اخیر این مزیت را داشته است که حجم قابل توجهی از پادکست ها هر روزه در این حوزه تولید شوند و دراختیار شما قرار گیرند. اگرچه پیدا کردن پادکست های فارسی کار بسیار سختی است ولی وب سایت انگلیسی زبان بسیار خوبی در این مسیر فعال‌اند. در این نوشته ۹ وب سایت منتشر کننده پادکست که آشنایی با آن ها  برای هر فعال حوزه علم داده ضروری است به شما معرفی می شود:

The Data Skeptic

 در این سایت می توانید پادکست های ۱۵ تا ۶۰ دقیقه ای را گوش دهید. این سایت به شما کمک خواهد کرد تا به میزان قابل توجهی با کاربرد علم داده در دنیای واقعی آشنا شوید. همچنین می توانید مصاحبه هایی با فعالان علم داده در رابطه با کاربردهای علم داده در دنیای واقعی را گوش دهید. موضوعات آکادمیکی مثل انتخاب ویژگی ها و درخت های تصمیم گیری موارد دیگری هستند که می توانید در این سایت به آن ها دسترسی داشته باشد.

مدت زمان پادکست ها: بین ۱۵ تا ۶۰ دقیقه

حوزه تمرکز: موضوعات مرتبط با کاربرد علم داده در دنیای واقعی

The O’Reilly Data Show 

پادکست های تکنیکال در حوزه علم داده  را می توانید در این سایت گوش دهید. برای به روز بودن در حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی حتماً سری به این سایت بزنید.

مدت زمان پادکست ها: بین ۲۰ تا ۶۰ دقیقه

حوزه تمرکز: موضوعات تکنیکال علم داده

Concerning AI 

این وب سایت به موضوعات جالب و متفاوتی در رابطه با هوش مصنوعی می پردازد. رشد سریع هوش مصنوعی و خطراتی که می تواند برای اجتماع بشری داشته باشد و همچنین چگونگی مقابله با این چالش ها موضوع اصلی پادکست های این وب سایت است.

مدت زمان پادکست ها: بین ۲۰ تا ۴۰ دقیقه

حوزه تمرکز: چارچوب نظارتی و دغدغه های مرتبط با هوش مصنوعی

Data Stories 

مصورسازی داده ها قلب تپنده پادکست های این وب سایت است. هر هفته مصاحبه های مختلفی توسط Enrico Bertini و Moritz Stefaner در رابطه با موضوعات جدید علم داده در این وب سایت ارئه می شود. از موضوعاتی که اخیراً  به آن ها پرداخته شده است می تواند به مصورسازی روندهای بیت کوین و پیش بینی روند آن در اپیزود “What’s Going on with this Graph?” اشاره کرد.

مدت زمان پادکست ها: بین ۲۰ تا ۵۰ دقیقه

حوزه تمرکز: مصورسازی داده ها

Learning Machines 101 

ایده اصلی این سایت ارائه مفاهیم بنیادی علم داده بر پایه یک شیوه سرگرم کننده است. برخی پادکست هی این وب سایت ا همچون ” How to use Expectation Maximization to Learn Constraint Satisfaction Solution” و ” “How to Use Radial Basis Function Perceptron Software for Supervised Learning” رنگ و بوی تکنیکال هم دارند.

مدت زمان پادکست ها: بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه

حوزه تمرکز: مفاهیم تکنیکال، مفاهیم متوسط و پیشرفته داده کاوی

۹ مجموعه پادکست در رابطه با علم داده، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی که حتما باید گوش دهید

 Partially Derivative

در این وب سایت Chris  و Vidya دست به دست هم داده اند تا همه چیز درباره علم داده را به بحث بگذارند. موضوعاتی از قبیل آینده یادگیری عمیق و محدودیت های آن و همچنین چگونگی مواجهه هوش مصنوعی با دنیای هنر از جمله بحث های داغ این پادکست ها بوده است.

نکته: چندماهی است که ضبط این پادکست ها متوقف شده و امیدواریم خیلی زود شاهد پادکست های جدید  Partially Derivative باشیم. در هر صورت شما می توانید از آرشیو خارق العاده موجود آن استفاده کنید.

مدت زمان پادکست ها: حدود ۳۰ دقیقه

حوزه تمرکز: مفاهیم پایه داده کاوی، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی

Artificial Intelligence in Industry (Dan Faggella)

Dan Faggella هر هفته به سراغ یکی از حرفه ای های علم داده می رود تا در مورد کاربردها و پیشرفت های هوش مصنوعی گفت‌وگویی داشته باشد.  یکی از موضوعات داغی که اخیراً Dan به آن پرداخته است، کاربرد هوش مصنوعی در راهبری خودروها بوده است.

مدت زمان پادکست ها: حدود ۳۰ دقیقه

حوزه تمرکز: مصاحبه با فعالان علم داده و موشکافی موضوعات روز

حتما بخوانید: آموزش Table در اکسل: داده ها را در اکسل یکپارچه کنید

 

Talking Machines

اگر به تازگی به جرگه علاقمندان علم داده پیوسته اید، این پادکست ها پیشنهاد بسیار بی نظیری برای شماست. در هر اپیزود حدودا ۶۰ دقیقه ای یکی از حرفه ای های صنعت داده برای شما درباره موضوعات و تکنیک های Data Science  صحبت می کند. بیشتر اپیزودها در قالب پرسش و پاسخ به بررسی موضوعات می پردازند.

مدت زمان پادکست ها: حدود ۶۰ دقیقه

حوزه تمرکز: مفاهیم پایه و متوسط علم داده، پرسش و پاسخ، مصاحبه

This Week in Machine Learning & AI

این پادکست ها بصورت منظم و هفتگی منشتر می شوند. هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و موضوعات مختلف مرتبط با علم داده حوزه اصلی تمرکز این پادکست ها است.

مدت زمان پادکست ها: حدود ۴۵ دقیقه

حوزه تمرکز:  یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی

 

No votes yet.
Please wait...